JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Wyjazd Edukacyjny do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach

Opublikowano: środa, 25 październik 2017

7 października 2017 r. w ramach projektu ” Ach, co to był za ślub…” realizowanego przez Koło Przyjaciół Biblioteki przy GBP w Dubiczach Cerkiewnych odbyła się wycieczka do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach. Dorośli i młodzież szkolna miała możliwość podziwiania przepięknego ogrodu botanicznego, drewnianej architektury Podlasia, okazjonalnej wystawy związanej z życiem lasu oraz gospodarskiego  „mini zoo”.

W trakcie pobytu w tym urokliwym miejscu odbyły się warsztaty edukacyjne. Młodzież pracowała w laboratorium przy mikroskopach natomiast dorośli komponowali wg swojego gustu esencje do nalewek zdrowotnych. Największą radość młodzieży przyniosły bliskie spotkania ze zwierzętami i harce na sianie. Zabawom nie było końca. Na dorosłych zaś największe wrażenie zrobił sklep  z produktami „Ziołowego Zakątka”. Czego tam nie było ! Każdy znalazł coś dla siebie . Zwiedzając to wyjątkowe miejsce na każdym kroku mogliśmy zobaczyć , dotknąć , powąchać czy posmakować ziół oracz posmakować w karczmie ekologicznych potraw. I o to nam chodziło !

Wyjazd dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.